Sisse-välja avanev puitaken


Kategooria: puitaknad Avaldatud: 27 Mai 2013
Kirjutas Super User Klikke: 53042
Sisse-välja avanevad aknad sobivad hästi kodule

Sisse-välja avanevad puitaknad (talutüüpi aknad) koosnevad kahest aknaraamist, millest üks avaneb sissepoole ning teine väljapoole.


Antud puidust aknad sobivad eriti hästi ajaloolise taustaga majadele. Samuti võib neid kasutada miljööväärtuslikes ja muinsuskaitsealuses piirkondades olevatel majadel.

Spetsifikatsioon:

 • Materjal: mitmekihiline männiliimpuit.
 • Lengi sügavus: 150 kuni 200 mm.
 • Avanemine: külgavanev, altavanev.
 • Klaas: kahe- või kolmekordne klaaspakett siseraamis ja 4mm klaas välisraamis.
 • Viimistlus: värvitud või lasuuritud. Võimalikud toonid RAL värvi- ja Remmers lasuurikataloogi alusel.
 • Tihendid: 12mm, valge, hall, tumepruun.
 • Sulused: lehthinged, pikksulgurid, aknalingid, riivid või tuulehaagid.

Kasutatav puitmaterjal

Puitaken valmistatakse mitmekihilisest kvaliteetsest männiliimpuidust, mis on tugev, ilmastikuoludele vastupidav ja väga hea kestvusega. Puitmaterjal on immutatud SW 900 puidukaitsevahendiga, mis omab sinevastast toimet ja pakub niiskuskaitset.

Viimistlus

Akna pikaealisuse tagab tunnustatud tootjate poolt välja töötatud viimistlusvahendite kasutamine. Kasutame Saksa tootja Remmers elastsed kõrgel tasemel veebaasil värvi- ja lasuurtooteid. Samuti kasutame aknaraami ja –lengi vuukide täitmiseks spetsiaalset vuugitäitemastiksit, mis sarnaselt värvkattele puiduga kaasa mängib ja väldib vuukide pragunemise tõenäosust.

Sobiva värvitooni leiab RAL värvikataloogist. Puidu tekstuuri esile toovad toonid aga Remmers lasuurikataloogist. Aknad on võimalik tellida seest- ja väljastpoolt erineva värvitooniga.

Kõik meie poolt kasutatavad tooted on vesialuselised ja ei kahjusta teid ümbritsevat keskkonda ega teie tervist.

Klaas

Olulist rolli sooja- ja helipidavuse saavutamisel mängib ka klaaspaketi valik. Meie poolt pakutavas valikus on kahe- ja kolmekihilised energiasäästlikud argoontäidisega klaaspaketid. Samuti on võimalik valida erinevate selektiiv-, turva- või toonklaaside vahel.

Sisse-välja avaneval aknal on välisraamis 4mm klaas, siseraamis kahe- või kolmekordne klaaspakett. Kahekordse klaaspaketi parimaks U-väärtuseks saame pakkuda kuni 1,0 W/m²K. Kolmekordse klaaspaketi parim U-väärtus on kuni 0,5 W/m²K.

Tihend

Külma ja müra tõkestamiseks on vajalikud lengis kasutatavad tihendid, mida paigaldame eelnevalt puidu sisse freesitud soontesse. Sisse-välja avaneva akna puhul saab kasutada lengi sees perimeetriliselt asetsevat tihendiringi, mis tagab hea sooja- ja mürapidavuse.

Lisavõimalused

Tasub kindlasti mõelda oma maja ning akende funktsionaalsuse laiendamisele. Just selleks otstarbeks pakume oma toodetele ohtraid lisavõimalusi, nagu näiteks:

 • Erineva sügavusega aknalengid
 • Erinevad käepidemed
 • Tuulutusklapid
 • Putukavõrgud
 • Sees ja väljas erinevad toonid
 • Erinevad klaasid klaaspaketis
 • Prosspulgad
 • Sobivates mõõtudes aknalauad nii sõrmjätkatud männi liimpuidust kui ka MDF-st

Ülevaatlik galerii meie poolt tehtud sisse-välja avanevatest puitakendest:

Soovid rohkem infot?

Variante on väga palju ning me aitame Sind meeleldi õige valiku tegemisel. Kirjuta meile: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. , helista 50 80061 või 772 2089 ning leiame just Teile sobiliku variandi!
Jälgi meid Facebookis!
Jälgi meid Googles!

Osaühing Juta & Kaido
Reg.nr. 10300826

Suur 89b
48306 Jõgeva linn

50 80061; 77 22089

E-R 8:00-12:00 ja 13:00-17:00

www.jutajakaido.ee
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.